Partneři a Krumlováci

Město Český Krumlov velmi děkuje za podporu všm partnerům i Krumlovákům, kteří se zapojili do projektu a neváhali tak spojit své jméno s aktivitami Krumlov sobě - Tvořme Krumlov spolu. 

Partneři projektu Krumlov sobě

Hotel Bellevue

Hotel Růže

Hostinec Depo

Kino Luna

Českokrumlovský rozvojový fond spol. s r.o.

RUDI, a.s.

Verba Krumlov s. r. o.

OIS - Oficiální informační systém Český Krumlov

Pavel Podruh

Jiří Šneider

Lubor Mrázek

Krumlováci

K projektu se připojila řada Krumlováků, kteří se zajímají o rozvoj města, zapojují se do dění ve městě a není jim lhostejná budoucnost Českého Krumlova. Za jejich aktivitu v kampani jim patří velké poděkování!

Martina Bodláková - „V Krumlově žiji, podnikám a není mi jedno, jak se město bude vyvíjet. Bylo by fajn, kdyby se do projektu zapojilo co nejvíce mladých lidí.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Krumlov mám ráda a cítím se být jeho součástí. Proto mi záleží na tom, jakým směrem se bude vyvíjet.

Co se vám v Krumlově líbí?
Na Krumlovu mám ráda jeho bohémství a genius loci, který se zuby nehty drží pod nátlakem komerce a masivního turismu.

S čím nejste spokojena?
V centru, kde žiji a pracuji, mi chybí dostupnost běžných krámků jako pekařství, zelinářství a naopak bych ráda postrádala nemálo nevkusných obchodů se zlatem a suvenýry. Také mě úplně neuspokojuje kulturní nabídka pro mladší generaci, např. alternativnější hudební produkce (to ale nevyčítám městu).

Josef Čarný - „Krumlov je moje srdcovka, chtěl bych dopomoci tomu, aby se rozvíjel tak, abychom na něj mohli být pyšní.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Krumlov je moje srdcovka, chtěl bych dopomoci tomu, aby se rozvíjel tak, abychom na něj mohli být pyšní.

Co se vám v Krumlově líbí?
Líbí se mi kulturní akce – Slavnosti pětilisté růže, renovace klášterů, kostel a Krumlov jako takový.

S čím nejste spokojen?
Nelíbí se mi dnešní přístup mládeže v různých situacích, nezaměstnanost a rozlišování národnosti a podle toho vyhodnocení, zda člověk práci dostane nebo ne. Myslím si, že je tu málo školek a dětských hřišť. Uvítal bych tu podniky, kam pustí lidi z národnostních menšin a nebude jim vadit, že Číňan, černoch nebo Cikán chce do klubu. Nelíbí se mi rozdělování a podmínky bydlení v ghettech, která se tu nevědomky tvoří, a v neposlední řadě mě trápí začlenění Romů – Cikánů do společnosti. 

Alena Horstová - „Mám Krumlov ráda a chci mít okolo sebe spokojené lidi.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Protože mám Krumlov ráda a chci mít okolo sebe spokojené lidi.

Co se vám v Krumlově líbí?
V Krumlově se mi nejvíc líbí jeho historická část, která se od dob komunismu mění v překrásné kulisy.

S čím nejste spokojena?
Nejsem příliš spokojená se sídlišti, například na Plešivci nejsou dostačující moderní hřiště pro děti, přitom prostoru je tam dostatek. Dál si myslím, že cesty a chodníky by také zasloužily více pozornosti, právě třeba na sídlištích a v jejich okolí.

František Hüttner - „Krumlov potřebuje objektivní názor mladých umělců pro lepší kulturní fungování města.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Účastním se, protože chci pomoci budovat ještě lepší Krumlov, než je teď a také proto, abychom byli i nadále tak vyhledávaným městem. Také si myslím, že Krumlov potřebuje objektivní názor mladých umělců pro lepší kulturní fungování města.

Co se vám v Krumlově líbí?
V Krumlově se mi líbí například to, že je ve městě perfektně postaráno o pořádek, na zemi se nic neválí a všude je čisto. 

S čím nejste spokojen?
Nelíbí se mi, že samotné centrum je přeplněné kýčovitými obchůdky se suvenýry s nápisem ,,I love Praha“ a podobně, a cestou na zámek potká turista desítku obchodů, kde nabízí drahé kovy.

Stanislav Jungwirth - „Myslím si, že Českému Krumlovu se vždy dobře dařilo, když tu byla ambice, otevřenost a odvaha překonávat překážky“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Jsem bytostně nepraktický člověk, Krumlov je bytostně nepraktické město, a mně je právě proto tady dobře a souzním s ním. Myslím si, že se mu vždy dobře dařilo, když tu byla ambice, otevřenost a odvaha překonávat překážky, a to právě shledávám v myšlence tohoto projektu.

Co se vám v Krumlově líbí?
V Krumlově mám rád leccos z toho, co mnohým vadí – tedy jeho kosmopolitní nepraktičnost. Je to prostě město silných příběhů a mě baví posílat je dál. Jsem také rád, že jsem tu za 25 let, co zde žiju, potkal dost lidí, kterých si můžu vážit a o kterých jsem přesvědčen, že pro město či jeho části hodně dělají.

S čím nejste spokojen?
Naopak jsem smutný z toho, že se nedaří najít lepidlo, které by drželo obyvatele celého Krumlova víc pohromadě. Také mě mrzí, že leckdo obrací svoji nespokojenost se životem v Českém Krumlově výhradně proti cestovnímu ruchu. Snad by pomohlo, kdyby se ve veřejném prostoru dařilo více oceňovat drobnou práci. 

Patricie Klosse - „Zajímá mě dění ve městě a považuji za důležité, aby všichni lidé měli možnost přispět svými názory k jeho dalšímu rozvoji.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Zajímá mě dění ve městě a považuji za důležité, aby všichni lidé měli možnost přispět svými názory k jeho dalšímu rozvoji.

Co se vám v Krumlově líbí?
Líbí se mi příroda v okolí města, jeho historické centrum a kulturní akce v něm.

S čím nejste spokojena?
Nejsem spokojená s pěší cestou ze sídliště Mír do centra města.

Lukáš Kříž - „Není mi lhostejné, co se tu děje a doufám, že projekt podpoří změny, které chtějí sami obyvatelé.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Protože mi není lhostejné, co se tu děje a doufám, že projekt podpoří změny, které chtějí sami obyvatelé.

Co se vám v Krumlově líbí?
Pro mě je určitě Český Krumlov srdeční záležitostí, jelikož jsem se zde narodil a žiji tu 35 let, tudíž celý život. Krumlov je krásný a nejvíc mě pokaždé dostane zámek, který se najednou vynoří, když vjíždím do města. Cením si toho, že město investuje hodně peněz a úsilí do změn jak v centru, tak i na okraji města. Krásná je Jelení zahrada hlavně v létě a revitalizovaný Hornobranský rybník, který poskytuje skvělé zázemí pro nás občany i turisty. Městský park láká člověka lehnout si na deku, relaxovat a užívat klidu, který v parku panuje. Také zámecká zahrada je nádherná, určitě každého nadchne a nezklame a každý si ji může projít i při návštěvě otáčivého hlediště.

S čím nejste spokojen?
První, co mě napadne, a myslím, že i každého občana Českého Krumlova, je doprava. Ta nás trápí ze všeho nejvíc. Jelikož přes město vedou tři hlavní tahy na hraniční přechody, je třeba tuto situaci nějakým způsobem vyřešit. Vím, že to není jednoduché a rozhodně vedení města tuto práci nezávidím. Také se mi nelíbí, že občané nemají kde bydlet. Není kde stavět nové byty a domy. Plno obyvatel z Českého Krumlova z tohoto důvodu odešlo a podle mého názoru ještě odejde. Tento problém je třeba vyřešit, aby Český Krumlov nezůstal prázdný. 

Vilém Migl - „Celý život se zabývám sportem a chtěl bych, aby se místní sport dál rozvíjel.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Celý život se zabývám sportem a záleží mi na tom, aby se místní sport dál rozvíjel, a tato iniciativa tomu může pomoci.

Co se vám v Krumlově líbí?
Krumlov je celý krásný, žiji tu celý život a mám ho rád, ať jsem byl všude ve světě, tak jsem se vždycky domů těšil.

S čím nejste spokojen?
Je tu moc cizího kapitálu a velmi těžko se shání peníze na sport. Chybí mi tu také venkovní bazén. A problém shledávám v parkování, kapacita parkovacích míst nedostačuje a nelíbí se mi, že pro obyvatele je to zpoplatněné.

Jana Vlčková - „V Krumlově jsem šťastná a spokojená, občas mě tu ruší nepořádek a velmi mě mrzí vandalismus.“Co se vám v Krumlově líbí?
Kouzlo historického města, příroda vůkol, milí lidé a moji přátelé. Vysílání Českokrumlovské televize.

S čím nejste spokojena?
S nepořádkem v okrajových částech města, ale i v centru. Krátkozrakostí některých radních ve vztahu k Českokrumlovské televizi.

Carolyn Zukowski - „Chci žít v živém městě, ne ve skanzenu.“Proč se účastníte projektu Krumlov sobě?
Chci žít v živém městě, ne ve skanzenu. Jsem cizinec a pracuji s cizinci. Vím, co se jim líbí a co ne.

Co se vám v Krumlově líbí?
Mně se nejvíc líbí poloha města u břehu Vltavy a všude kolem je příroda. Když se vracím ze zahraničí, nejvíc mne potěší klid, čistota a známé tváře. Lidé, kteří tu bydlí, jsou jedineční. Neznám jiné takové malé město, ve kterém by žilo tolik zajímavých lidí jako tady. Všichni mají své práce, ale dělají něco navíc, třeba jako filmový festival Jeden svět nebo PRORADOST. 

S čím nejste spokojena?
Bydlím tu dvacet tři let. Myslím si, že dřív mělo město kolem 1200 obyvatel v centru. Celou tu dobu jsem kupovala zboží v místním marketu. Ted už ne. Teď tu žije kolem 250 obyvatel. To znamená absolutní vylidnění Krumlova! Když chci koupit ponožky, musím do Budějovic. Nejvíc mi vadí, že tu nemáme zelinářství, ale přebytek obchodu pro sklo, keramiku, jantar atd. Například v Paříži vedle Sacre Coeur je švec. Lidi totiž v Paříži žijí. A je to tím, že město Paříž podporuje místní obyvatele a poskytuje jim speciální nájemní sazbu na služby.


17021000 Image 3
Zpracovávání Strategického plánu města je financováno z prostředků Evropské unie, která v rámci Operačního programu Zaměstnanost poskytla dotaci na projekt "Rozvojová strategie a související dokumenty města Český Krumlov"